Gdy w marcu zaprezentowany został w Genewie, wielu zaczęło liczyć oszczędności i szacować swoją zdolność kredytową, by za wszelką cenę stać się jego właścicielem. Jeśli nie pospieszyli się wystarczająco, dziś mają czego żałować, bowiem wszystkie z 99 wyprodukowanych egzemplarzy Mercedesa-Maybach G 650 Landaulet rozeszły się już jak świeże bułeczki.

Gwiazda genewskiego salonu budziła zachwyt i onieśmielała przepychem wyposażenia i nadzwyczajnymi możliwościami jezdnymi. Napędzana 630-konnym silnikiem V12 o pojemności 6 litrów terenowa karoca, którą zbudowano na bazie Mercedesa G 500 4×4², została okrzyknięta najbardziej luksusowym SUV-em na świecie. Inni potencjalni kandydaci do tego tytułu w rodzaju Bentleya Bentayga czy Rolls-Royce'a Cullinana rywalizację z Laundauletem przegrywają już na starcie, nie mając do swej dyspozycji rozwiązań stricte off-roadowych takich jak reduktor czy blokady mostów i centralnego dyferencjału. Inna sprawa, że Mercedes wyposażony w zwolnice, a dzięki nim dysponujący 45-centymetrowym prześwitem pozostawia w pokonanym polu również auta predestynujące do miana najlepszych terenówek na świecie.     

Tym, co jednak Mercedesa-Maybach G 650 Landaulet wyróżnia najbardziej, jest kabina pasażerska, w której dwie osoby siedzące z tyłu na indywidualnych fotelach (z funkcją masażu) podróżować mogą w iście królewskim stylu, czerpiąc satysfakcję z nienagannie wykończonego wnętrza kabiny i ponadprzeciętnej ilości miejsca na nogi, co jest zasługą wydłużenia rozstawu osi. Rozkładane stoliki oraz 10-calowe wyświetlacze pozwalają skupić się w trakcie jazdy na pracy, po której – gdy nadchodzi czas odpoczynku, a pogoda na to pozwala – można zrelaksować się, otwierając nad głowami elektryczny dach.  

Pokusa, by zostać właścicielem tego arcydzieła motoryzacji, okazała się nieodparta dla blisko 100 milionerów i milionerek, zamieszkujących – jak wieść niesie – głównie Bliski Wschód i Republikę Południowej Afryki. Kto spóźnił się z wydaniem 750 tysięcy dolarów na samochód, musi zaczekać, aż Mercedes-Maybach zdecyduje się na wznowienie produkcji.