W dzisiejszych czasach indywidualność jest w cenie, co przekłada się na podkreślanie własnej wyjątkowości w najróżniejszych dziedzinach. Samookreślamy się w stylu ubierania, sposobie bycia, zainteresowaniach, jak również... samochodach, którymi na co dzień podróżujemy. Wybór Mercedesa Klasy G jest gwarancją porzucenia szarzyzny życia i otwarcia na przygodę, a dwa nowe modele Gelendy: designo manufaktur Edition i Exclusive Edition pozwalają dodatkowo wyróżnić się z tłumu innych pojazdów.

 

W 2015 roku Mercedes-Benz wprowadził do swojej oferty pakiety wyposażeniowe designo manufaktur, które – przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów i za sprawą fachowej, ręcznej pracy wykwalifikowanych rzemieślników – umożliwiały zindywidualizowanie wyglądu i funkcji Mercedesa Klasy G. Nowa edycja "designo manufaktur", która trafi na rynek we wrześniu, opracowana została z myślą o modelach G 350d oraz G 500. Samochody te dostępne będą w trzech kolorach: czerwonym (designo magma red), białym (designo mystic white) i czarnym (obsidian black), które komponować się będą z czarnymi dodatkami (m.in. 19-calowymi, 5-ramiennymi alufelgami AMG, lusterkami czy poziomymi listwami grilla). Wnętrze udekorowano czarną skórą nappa ozdobioną czerwonymi przeszyciami. Podobna kombinacja kolorów została użyta również w innych miejscach kabiny, na przykład na desce rozdzielczej, kierownicy AMG Performance, dywanikach czy fotelach i pasach bezpieczeństwa. Kupujący Gelendę w wersji „designo manufaktur” mogą cieszyć oczy nie tylko jej unikatowym wyglądem, ale również serce jej dodatkowymi elementami wyposażenia, wchodzącymi w skład pakietów Exclusive (m.in. fotele przednie wielokonturowe z klimatyzacją), Sport (m.in. sportowy wydech w G500) i Chrome (m.in. chromowane obramówki głośników w drzwiach). Rynkowa cena G 350 d designo manufaktur Edition w Niemczech wynosi 109,878.65 euro, a G 500 – 121,683.45 euro, co daje 24-procentową korzyść w porównaniu ze standardowym modelem o podobnym wyposażeniu.

Dla osób jeszcze bardziej ceniących swoją indywidualność (i gotowych odpowiednio za nią zapłacić) Mercedes-Benz przygotował dwa topowe modele AMG: G63 i G65 w wersji Exclusive Edition, których zewnętrznym wyróżnikiem są m.in. osłony podwozia wykonane z blachy nierdzewnej, osłona koła zapasowego w kolorze nadwozia i 21-calowe alufelgi. W ich kabinach króluje oczywiście skóra o dwubarwnej kolorystyce (dobór kolorów pozostawia się klientom), a wielokonturowe fotele oraz wewnętrzne panele drzwi zwracają uwagę przeszyciami o diamentowym deseniu. By cieszyć się doskonałym autem terenowym w ekskluzywnej wersji, należy – według rekomendacji producenta – zapłacić 163,125.20  euro (G 63 Exclusive Edition) lub 287,658.70 euro (G 65 Exclusive Edition).

Kolejną propozycją dla indywidualistów jest limitowana seria 50 egzemplarzy Mercedesa-AMG G63 przygotowana z okazji celebrowanego w tym roku półwiecza firmy AMG. Dla Europejczyka to produkt elitarny, bo dostępny tylko... w Japonii. Jubileuszowy G63 charakteryzuje się błękitem karoserii oraz czarnym kolorem zewnętrznych części i podzespołów, poczynając od zderzaków, lusterek, poszerzonych błotników, a kończąc na dachu. Standardem są również czarne, 20-calowe felgi AMG. Wnętrze udekorowane skórą dostępne jest w kilku wariantach kolorystycznych (m.in. czarnym, czarno-brązowym i czarno-kremowym). Cena auta wynosi 22.3 milionów... jenów, czyli około 195 tysięcy dolarów. 

 

Samochody:  Klasa G