Oto jak fascynujących czasów doczekaliśmy. Terenówka idealna, jaką jest Mercedes Klasy G, zyskuje jeszcze doskonalsze wcielenie w postaci perfekcyjnego G500 4x4², który następnie zostaje poprawiony i wzmocniony przez Brabusa, by ostatecznie zaparkować w salonie piękności prowadzonym przez Carlex Design. 
 

Nadworny tuner Mercedesa – niemiecki Brabus – już dwukrotnie prezentował zmodernizowane wersje „kwadrata”, w którym podnosił moc silnika najpierw do 500 (Brabus G500 4x4²), a następnie do 550 KM (Brabus 550 Adventure 4x4²). Specjaliści z Carlex Design, doceniając wysiłek swoich kolegów po fachu, nie poprawiali już na siłę technicznych możliwości auta, a za to skupili się na wystroju jego kabiny, by uczynić ją bardziej sportową i zarazem adekwatną do zewnętrznego wyglądu terenówki.

Materiałem, który dominuje we wnętrzu Brabusa G500 4x4² w interpretacji Carlex Design, jest alcantara użyta do obicia m.in. deski rozdzielczej, paneli drzwiowych, foteli (również tylnych) czy podłokietnika. Sąsiadują z nią elementy wykonane z czarnej skóry. Tkaniny obiciowe mają różne faktury i perforacje, co pozwoliło tapicerom uzyskać atrakcyjny efekt końcowy. Żółte wstawki tworzące linie o kanciastych załamaniach korespondują z przykuwającym wzrok cytrynowym kolorem karoserii. Spektakularnego efektu dopełniają szczegóły dekoracyjne wykonane z włókna węglowego. 

Brabus G500 4x4, którego serce stanowi 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 500 KM, przyspiesza do „setki” w 6,9 sekundy, osiąga prędkość maksymalną 210 km/h i oferuje kierowcy zawieszenie o regulowanej elektronicznie wysokości. Dzięki Carlex Design zyskał teraz dopieszczoną w najdrobniejszym szczególe kabinę, która świetnie się prezentuje i podnosi komfort jazdy autem. Czy można oczekiwać jeszcze czegoś więcej?  

Fot. Carlex Design

Samochody:  Klasa G